Sennik, znaczenie snów – co to jest? przykłady?

Sennik, znaczenie snów – co to jest? przykłady?

335
2
ksiązka sny

Zazwyczaj śmiejesz się z ludzi, którzy wierzą w swoje sny, jednak kiedy przyśni Ci się dziecko lub pieniądze, otwierasz przeglądarkę i sprawdzasz znaczenie tych symboli? Po co nam sny, czy mają znaczenie i czy warto czytać senniki? Wszystkiego się dowiecie.

1. Czy sny mają znaczenie?

Nad tym zagadaniem ludzie zastanawiali się od zawsze. Pierwsze senniki powstawały już w Babilonie i Egipcie. Znaczenia snów poszukiwali władcy, żeby wiedzieć, czy już pora na wyprawę wojenną. Zły sen faraona mógł natomiast kosztować życie jednego ze sług.

Sny spisywano w specjalnych księgach i starano się je tłumaczyć. Z czasem powstały specjalne senniki, który miały zbierać często powtarzające się marzenia senne i ich znaczenie.

Snami zajmowała się też nauka. Zygmunt Freud sto lat temu badał sny kobiet cierpiących na nerwicę i starał się stworzyć gramatykę marzeń sennych, dzięki której można by je czytać jak otwartą księgę. Obecnie metoda jest raczej traktowana jako ciekawostka i anachronizm, ponieważ wynikało z niej jedynie to, że wszystko jest winą naszych matek.

2. Co znaczy sen o dziecku?

W różnych sennika dziecka ma różną symbolikę. Arabowie uważają, że możesz sobie nie poradzić ze zbliżającym się problemem. Na szczęście możemy wybrać jeszcze sennik babuni, który jest dla nas czasami nieco bardziej optymistyczny. W tym senniku dowiemy się, że pojawienie się dziecka oznacza nowe możliwości i powodzenie w interesach. Niestety, może też oznaczać rozstanie z partnerem.

3. Co znaczy sen o zębie?

Jeśli widzisz sam ząb może on oznaczać nierozładowaną energię seksualną. Zęby u innych, to powodzenie Twoich znajomych. Znaczeń jest jednak znacznie więcej. Jeśli zęby są czyste, to oznaka, że Twoje małżeństwo będzie szczęśliwe. Brudne natomiast sugerują zły okres w Twoim życiu. Jeśli zobaczycie złamany ząb – możecie podejrzewać, że będą Was czekać problemy ze zdrowiem.

4. Co znaczy sen o pieniądzach?

Wiele osób podejrzewałoby, że będą one oznaczać finansowy sukces w przyszłości.Tymczasem znaczenie jest zupełnie inne. Przede wszystkim konieczne jest załatwienie zaległych spraw. Jeśli w naszym śnie pojawią się kolorowe, papierowa pieniądze, to czeka nas pomyślna nowina. Jeśli trzymamy się ich kurczowo, spodziewajmy się kłopotów i to już niedługo.

5.Co znaczy sen o pająku?

Niektóre senniki twierdzą, że to bardzo niedobry znak. Nasze szczęście wisi na włosku i w każdej chwili może wydarzyć się coś złego. Jeśli zabijesz pająka, to niedługo się z kimś pokłócisz. Ugryzienie pająka oznacza, że Twój partner Cię zdradza. Jeżeli natomiast zabijesz pająka, to zapewne czeka Cię wielka finansowa nagroda.

Ocena: 4.7/5, głosów: 3.
przeliczanie głosów...
  • Harnaś

    Nie myślę o snach jako przepowiedniach, co tam sobie jeszcze głowę zawracać. Jak komuś pomagają w codziennym życiu to tez OKI .

  • Esme

    Ja raczej w snach widzę odbicie naszych codziennych przeżyć i staram się nie przywiązywać do nich wagi bo po co?